Git_Vit_Bahamy_01

Bahamy i Zjeżdżalnia Świątyni Majów

Ten malowniczy i rajski zakątek – Archipelag Wysp Bahama (Bahamas, Bahamy) leży na Oceanie Atlantyckim, pomiędzy Kubą i Florydą. Tworzy go tysiące raf koralowych oraz kilkaset wysp i wysepek pochodzenia koralowego o równinnym terenie i barwnej tropikalnej roślinności, które cieszą się popularnością wsród turystów przede wszytkim z powodu pięknych białych plaż otoczonych palmami. Jedynie trzydzieści spośród setek Wysp Bahama (Bahamas, Bahamy) jest zamieszkałych, a główne z nich to: Andros, Wielkie Abaco, Wielka Bahama (Bahamas, Bahamy), Eleuthera, Cat Island oraz New Providence.Stolicą państwa jest port Nassau położony na wyspie New Providence, którą zamieszkuje ponad połowa ludności archipelagu. Większość z nich utrzymuje się dzięki turystyce stanowiącej tu główną gałąź gospodarki.

Piękne plaże o białych piaskach, doskonałe warunki do nurkowania, barwne rafy koralowe i … pirackie legendy – oto co czeka na turystów, którzy za cel wakacyjnego wypoczynku wybiorą Bahamy. Duch słynnych piratów z wysp nie opuścił do dziś tego regionu i będzie towarzyszył nam w trakcie zwiedzania zakątków licznych wysepek. A któż nie chciałby znaleźć ukrytego skarbu…?

Miłośnicy bujnej i unikalnej flory i fauny z pewnością odwiedzą tę wyspę, choćby po to, aby podziwiać jej tropikalne bogactwo. A ono czeka nie tylko na lądzie… Prawdziwą gratką dla amatorów nurkowania będzie tu świat podwodny – tysiące kolorowych ryb i bajkowe rafy, a u wybrzeży wyspy – żółwie morskie.

Goście Atlantis Resort na Bahamach mają dostęp do 141-akrowego parku wodnego, w którym jest ponad 75 milionów litrów wody. Poszukiwacze wrażeń mogą zaliczyć „Leap of Faith” – 60-piętrową zjeżdżalnię, która biegnie po ścianie repliki świątyni Majów i wewnątrz przezroczystego tunelu w basenie z rekinami.

Kiedy powrócisz z wyprawy do tej bajkowej krainy, odpowiedź na pytanie dlaczego piraci upodobali sobie właśnie ten zakątek globu, wyda się oczywista… :-)

fot. flickr.com, pl.forwallpaper.com, gazetaprawna.pl, pelikan.sk

7 25.168203, -77.305642
pin0-52-67-26-33-13-33.png
25.168203 -77.305642

Dodano: 22.05.2015, przez: Redaktor