Git_Vit_Chile_03

Najdłuższy kraj świata – Chile.

Chile położone jest w Ameryce Południowej i rozciąga się pasem na zachodnim wybrzeżu Oceanu Spokojnego pomiędzy Andami a Wybrzeżem Pacyfiku. Do Chile należy także około 300 przybrzeżnych wysp, wśród których najpopularniejsza jest Wsypa Wielkanocna oraz Juan Fernandez, Sala Y Gomez, San Ambrosio oraz San Felix i Ziemia Ognista.

Klimat Chile jest bardzo zróżnicowany. Na północy panuje klimat gorący, a na południu polarny. Temperatury w północnej części kraju są najwyższe w lutym i wynoszą wówczas około 27°C.

Północna część Chile zdominowana jest przez wyżyny i góry: Kordyliera Nadbrzeżna i Kordyliera Główna. W północnej części kraju znajduje się także pustynia Atakama.

Głównym kierunkiem wycieczek last minute do Chile jest Santiago de Chile- stolica i zarazem największe miasto kraju, składające się w zasadzie z kilku miast. Na wakacje przyciąga turystów skupieniem zabytków, muzeami, katedrami, kościołami, ratuszami, pałacami oraz bliskością gór i atrakcyjnego wybrzeża. Santiago de Chile jest pełne zieleni także za sprawą czterech ogromnych parków, z których można podziwiać malownicze widoki na Andy. Sercem miasta jest Plaza de Armas otoczony przez najważniejsze zabytki i cieszące się dużym zainteresowaniem wśród przybywających tu na wakacje turystów. Ważnym punktem jest również deptak Paseo Ahumada oraz Pałac Mennicy, Kościół św. Franciszka, Klasztor Franciszkanów, Kościół św. Dominika i Mercado Central. Centrum nocnego życia jest dzielnica Bellavista. Jest to największe skupisko klubów nocnych, barów, dyskotek i restauracji.

Turyści bardzo często jako cel wakacji w Chile wybierają wakacje na magicznej Wyspie Wielkanocnej. Wyspa Wielkanocna, znana także pod nazwą Rapa Nui, to wyspa wulkaniczna położona w centrum Oceanu Spokojnego. W całości uznana została za Park Narodowy oraz narodowy pomnik historii i wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Wspaniały krajobraz Wyspy Wielkanocnej tworzony jest przez stożki wulkaniczne opadające do morza w postaci klifów oraz przez rzeźby z drewna Aku Aku i bardzo liczne kamienne posążki moai znajdujące się w znacznej liczbie przede wszystkim w południowo- wschodniej części wyspy.

Wycieczki do Chile często łączone są także z wakacjami na wyspie Juan Fernandez, która pełna jest unikatowej zieleni i niespotykanych gatunków zwierząt. Do Juan Fernandez należą trzy wyspy: Robinson Crusoe, Alexandra Selkirka i Santa Clara. Wszystkie objęte zostały ochroną jako park narodowy i rezerwat biosfery UNESCO.

Chile jest najdłuższym krajem świata. Zamieszkiwany jest w znacznej mierze przez Metysów, którzy mają silne poczucie tożsamości. Natura, malownicze zabytki oraz atmosfera przyciągają na wakacje do Chile turystów pomimo tego, iż temperatury nie są tu upalne. Szczyty wulkanów pokryte śniegiem, skaliste szczyty Andów, głębokie wąwozy, pustynie, błękitne lodowce, piaszczyste plaże i turkusowe jeziora tworzą bardzo atrakcyjny dla turystów zróżnicowany krajobraz, a liczne hotele gwarantują spokojny wypoczynek i szeroki wachlarz usług.

fot. Shutterstock

7 -26.903087, -70.178159
pin0-52-67-26-33-13-33.png
-26.903087 -70.178159

Dodano: 27.05.2015, przez: Redaktor