Git_Vit_Lot_Balonem_05

Marzysz o locie balonem? Przedstawiamy kilka propozycji najpiękniejszych terenów.

Czy lubicie marzyć o podróżach, kiedy patrzycie na imponujące zdjęcia? Poniżej przedstawiamy wspaniałe fotografie miejsc, które doskonale nadają się na wakacje. Tym razem proponujemy spojrzeć na nie z wysokości i zapraszamy na lot balonem. Wybraliśmy dla Was kilka, naszym zdaniem najpiękniejszych terenów, ale na świecie istnieje o wiele więcej miejsc, gdzie można podziwiać krajobrazy z lotu ptaka.

 

1. Kapadocja – Turcja

Git_Vit_Lot_Balonem_01

Turecka Kapadocja, ze względu na swe unikatowe ukształtowanie, formę i barwy jest niezwykle fotogeniczna. Region jest masowo odwiedzany przez turystów i wielu decyduje się na obejrzenie tego niezwykłego krajobrazu z góry, dlatego codziennie na niebie można ujrzeć dziesiątki balonów.

 

2. Pagan – Birma

Git_Vit_Lot_Balonem_02Starożytne miasto Pagan znane jest z ogromnej liczby świątyń, klasztorów, buddyjskich pagód i innych niesamowitych budowli. To niezwykłe miejsce, powoli odkrywają turyści i jeżeli spojrzysz na powyższe zdjęcie… można mieć pewność, że już niedługo stanie się ono bardzo popularne.

 

3. Serengeti – Tanzania  

Git_Vit_Lot_Balonem_03Wielkość otwartej przestrzeni oraz dostojność zwierząt najlepiej widać tu z góry, a lecąc balonem można nawet zaobserwować sezonowo występującą migrację wielomilionowych stad zwierząt kopytnych. Park Narodowy Serengeti ma powierzchnię prawie 15.000 m² i został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

4. Dubaj – Zjednoczone Emiraty Arabskie

Git_Vit_Lot_Balonem_04Dubaj ma bardzo zróżnicowaną i bogatą ofertę turystyczną. Zatem warto również skorzystać z lotu balonem i podziwiać z góry zarówno kojący spokój pustyni i morza, jak i niezwykłą architekturę tego miasta.

 

5. Letchworth State Park – Stan Nowy Jork 

Git_Vit_Lot_Balonem_05Ten piękny park, w stanie Nowy Jork, który jest również nazywany przez Amerykanów Wielkim Kanionem Wschodu, jest popularnym miejscem dla wielu aktywności na powietrzu, w tym również lotów balonem. Z góry można podziwiać zielone pola, poprzeplatane lasami, wzgórza oraz wodospady. Bardzo relaksująca wycieczka dla miłośników przyrody!

 

 

6.  Luksor – Egipt   

Git_Vit_Lot_Balonem_06Z perspektywy balonu, można zobaczyć jak  strategiczne Egipcjanie wznosili budowle w Luksorze. Podczas lotu nad Nilem, niezwykłe wrażenie robi możliwość obserwacji zielonych pól uprawnych, które nagle zamieniają się w obszar pustyni.

A Ty, które miejsce na ziemi wybrałbyś na oglądanie z balonu?

 

fot. vimeo.com, zoover.pl

Dodano: 26.05.2015, przez: Redaktor