Git_Vit_Maoab_01

Niesamowite atrakcje dla miłośników off-roadu w samym sercu Kolorado

Miasto Moab oferuje nieograniczone możliwości do zwiedzania i eksploracji. Położone na Płaskowyżu Kolorado, w stanie Utah, w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, między malowniczymi czerwonymi skalnymi klifami Parku Narodowego Arches i wśród niesamowitych piaskowcowych tworów Parku Narodowego Canyonlands.

To małe miasto cieszy się popularnością wśród miłośników przygód. Surowe i piękne pustynne tereny przecinają setki tras do jazdy na rowerze górskim i ekstremalnej jazdy off-road.

Szczególnie trudny szlak, nazwany nie bez powodu “Hell’s Revenge” (Zemsta Piekieł), zapewnia 13,5 km szaloną przejażdżkę po niebezpiecznie stromych piaskowcowych ostańcach, półkach i rozpadliskach – rzecz tylko dla ludzi o mocnych nerwach. To wymagająca i trudna trasa, zalecana tylko bardzo doświadczonym kierowcom z profesjonalnie przygotowanymi samochodami 4×4. Jednak warto zaryzykować, bowiem szlak prowadzi do fantastycznych punktów widokowych, oferujących wspaniałe widoki na Góry La Sal, kanion Negro Bill, kanion Abyss i rzekę Kolorado.

Obszar ten jest również znany z innego popularnego szlaku motocyklowo-rowerowego o nazwie “Slickrock Bike Trail”, przebiegającego na wschód od miasta Moab. Jedną z najsłynniejszych naturalnych przeszkód na tej trasie jest “Lion’s Back” (Grzbiet Lwa). To długi i wąski grzbiet piaskowcowy, wysoki na kilkadziesiąt metrów. Miłośnicy off-roadu upodobali sobie wjeżdżanie na jego szczyt po zboczu o nachyleniu dochodzącym do 65 st., a następnie, po ciasnej nawrotce zjeżdżają powoli na dół balansując na granicy poślizgu – to wyjątkowo surrealistyczny widok!

 

fot. exclusivepix, travelchannel.comaaroningrao.com, elleryhollingsworth.com

7 38.579574, -109.530108
pin0-52-67-26-33-13-33.png
38.579574 -109.530108

Dodano: 18.05.2015, przez: Redaktor